Korki ze skarpetą – co warto o nich wiedzieć?

Każdy piłkarz, bez względu na to czy gra w piłkę nożną amatorsko, czy też zawodowo, powinien wyposażyć się w specjalne buty, określane mianem korków. Ostatnio coraz popularniejsze stały się korki ze skarpetą. Warto byłoby dowiedzieć się czegoś na ich temat, bo tylko wtedy będziemy mogli podjąć decyzję o tym, czy chcemy je kupić, czy też nie.

Za co warto docenić korki ze skarpetą?

Korki ze skarpetą mogą stanowić alternatywę dla korków klasycznych. W przeciwieństwie do tych drugich, wyposażone są w skarpetę, której podstawowe zadanie polega na ochronie stawu skokowego. Na tym jednak nie koniec. Tego rodzaju obuwie ochrania także nasze kostki. Skarpeta w niczym nie przypomina tej klasycznej. Jest wykonana z materiału, który pozwala na stabilizację stopy oraz zmniejsza prawdopodobieństwo powstania urazów mechanicznych. Wydaje się, że korki wyposażone w skarpetę będą odpowiedniejsze przede wszystkim dla tych piłkarzy, którzy często pojawiają się na murawie. Jeśli gramy amatorsko, być może wystarczą nam korki pozbawione skarpety. Jeżeli jednak naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i chcemy do maksimum zimniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji, korki ze skarpetą wydają się być najlepszym z możliwych wyborów. Można je znaleźć w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych, dlatego przed dokonaniem ewentualnego zakupu zasadne będzie przejrzenie kilku lub kilkunastu propozycji.

Czym kierować się przy wyborze korków ze skarpetą?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup korków ze skarpetą, musimy mieć na uwadze właściwy ich wybór. Wydaje się, że najważniejszy jest dobór właściwego rozmiaru obuwia. Warto kierować się długością wkładki, a nie tylko swoim standardowym rozmiarem. Numeracja może być w niektórych przypadkach zaniżona, a w innych zawyżona. Koniecznie musimy przyjrzeć się także modelowi obuwia. Żadne korki ze skarpetą nie są bowiem takie same. Przy wyborze takich butów należy przyglądać się zarówno aspektom praktycznym, jak i wizualnym. Nie da się przecież ukryć, że większości piłkarzy zależy na tym, aby korki prezentowały się atrakcyjnie pod względem wizualnym (więcej informacji). Dla wielu sportowców istotna jest także cena obuwia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że cena korków wyposażonych w skarpetę może być dosyć wysoka. Wynika to w dużej mierze z faktu, że takie obuwie jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, w staranny sposób. Dobrym pomysłem będzie przejrzenie różnych propozycji i zwracanie przy tym bacznej uwagi na atrakcyjne promocje. Bardzo często w niższej cenie można zakupić modele pochodzące z tak zwanych końcówek kolekcji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.