Korki Adidas – jakie wybrać?

Dobór odpowiedniego obuwia do uprawianej dyscypliny sportu jest niezwykle istotny. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność, wygoda, ale również wygląd.

Jak wybrać odpowiednie dla siebie buty?

Chcąc wybrać najlepsze korki adidas do gry w piłkę nożną trzeba kierować się kilkoma zasadami. Kolor, kształt czy elementy dekoracyjne są ważne dla użytkownika, mają jednak drugorzędne znaczenie. Przede wszystkim warto wybrać buty wygodne, trwałe i ergonomiczne, czyli zapewniające maksimum ruchu. Ważne jest, by dostosować korki adidas do nawierzchni, na jakiej będą użytkowane. Jest bowiem znacząca różnica czy będzie to naturalna, czy sztuczna trawa oraz przeznaczenie – na powierzchnię suchą, czy mokrą. Na każdą z nich będzie inny rodzaj oraz rozmieszczenie korków na podeszwie, materiał wykonania podbicia czy elastyczność. Ważną rzeczą jest także z czego zrobione są buty (zarówno część wierzchnia, jak i podeszwa) – ze skóry czy materiałów syntetycznych. Warto także wybrać korki adidas w odpowiednim rozmiarze – konieczne jest zmierzenie ich i przynajmniej przez kilka minut sprawdzenie, jak but układa się na stopie podczas chodzenia, biegania czy wykonywania gwałtownych zwrotów.

Co wyróżnia korki adidas od innych butów sportowych?

Korki adidas przeznaczone są dla każdego kto uprawia sport zarówno amatorsko jak i profesjonalnie. Niezależnie od poziomu zaawansowania – każdy znajdzie coś dla siebie. Marka od początku swojego istnienia stawia na zaawansowane technologie i najwyższej jakości materiały. Buty są ergonomiczne, idealnie dopasowują się do stopy a wielu użytkowników podkreśla, że są niemal niewyczuwalne na stopie, nie krępują ruchów, ale dają właściwe zabezpieczenie nodze. Daje to wysoki komfort użytkowania.

Rodzaje korków dostępnych na rynku

Dostępne modele obuwia sportowego jakim są korki adidas mogą przyprawić o zawrót głowy, jeśli chodzi o mnogość kolorów oraz wzorów. Od żywych, intensywnych barw, przez delikatne pastele, po klasykę w postaci czerni i bieli. Każdy bez problemu znajdzie właściwy dla siebie krój i odcień. Korki adidas mogą być jednobarwne, tylko z logo marki lub bardzo kolorowe. Użytkownicy mają do wyboru takie buty jak np. lanki (plastikowa podeszwa i plastikowe lub gumowe kołki) czy wkręty (kołki wykonane są z metalu; zabronione w młodszych grupach ze względu na większą łatwość nawet przypadkowego urazu własnego czy przeciwnika). Korki adidas są używane przez wiele zawodowych gwiazd footballu jak np. Messi, Luiz Suares czy nasi reprezentanci – Matty Cash czy Łukasz Fabijański.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.